Kwartalnik naukowy - Prawo Mediów Elektronicznych

Szanowni Państwo,
Z przyjemnością przekazuję Państwu pierwszy numer czasopisma Kwartalnik Naukowy Prawo Mediów Elektronicznych. Czasopismo to stanowi kontynuację wydawanego przez Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego Elektronicznego Biuletynu (E-Biuletynu CBKE). Obecnie czasopismo będzie wydawane wersji papierowej i elektronicznej (cbke.prawo.uni.wroc.pl). Przedmiotem publikacji będą artykuły odnoszące się w szczególności do rodzącego się na naszych oczach prawa nowych technologii, w szczególności prawa prywatnego, publicznego materialnego, informatyzacji postępowań sądowych i administracyjnych, informatyzacji rejestrów publicznych, przestępczości elektronicznej i innych.

Chciałbym jednocześnie zachęcić wszystkich autorów, którzy interesują się tą problematyką do publikowania na łamach niniejszego czasopisma, co pozwoli upowszechnić wiedzę o problemach, które wyrastają ze stosowania prawa nowych
technologii.

Czasopismo będzie zawierało działy: aktualności, prawo prywatne, prawo publiczne, prawo karne, finansowe, orzecznictwo sądowe oraz recenzje.

Zapraszam do lektury pierwszego numeru Kwartalnika Naukowego Prawo Mediów Elektronicznych. W tym numerze prezentujemy artykuły: dotyczące prawa prywatnego: dra Marka Świerczyńskiego – „Prawo właściwe a nieuczciwa konkurencja w Internecie”, dr Justyny Balcarczyk – „Prasa internetowa – rejestracja?”, mgr Agaty Majchrowskiej – „Odpowiedzialność odszkodowawcza z tytułu świadczenia usług elektronicznych z użyciem elektronicznych instrumentów płatniczych”, sędziego Łukasza Dyląga – „Elektroniczna forma oświadczenia woli”, z zakresu prawa publicznego: dra Dariusza Szostka – „Zmiany w kodeksie postępowania administracyjnego w aspekcie e-administracji”, dra Witolda Srokosza – „Zakres stosowania dyrektywy PSD (Payment Services Directive)”, dra Andrzeja Michóra – „Komisja nadzoru finansowego jako gwarant stabilności systemu finansowego w Polsce”, mgra Łukasza Goździaszka – „Podpis elektroniczny w prawie amerykańskim” oraz z zakresu prawa karnego: dra Michała Bernaczyk, mgr Anny Presz – „Karnoprawna ochrona dostępu do informacji publicznej w działalności prokuratury i sądów powszechnych”.

Mam nadzieję, że przedstawiona problematyka znajdzie u Państwa zainteresowanie, dotyka bowiem aktualnych problemów prawnych związanych z prawem mediów elektronicznych.

prof. dr hab. J. Gołaczyński