Konferecje

Stosowanie środków komunikacji elektronicznej w wymiarze sprawiedliwości

W dniach 13 i 14 czerwca 2003r. odbędzie się konferencja Elektroniczny Sąd. Nowoczesne technologie w Wymiarze Sprawiedliwości.Udział w konferencji zarówno praktyków, jak i naukowców jest celowy. Praktycy najlepiej dostrzegają możliwości usprawnienia swojej pracy, poprzez wprowadzenie nowoczesnych technik komunikacji elektronicznej. Z uwagi na potrzebę wymiany poglądów między praktykami a naukowcami, którzy prowadzą badania naukowe nad tymi zagadnieniami, udział przedstawicieli nauki z różnych krajów jest istotny. Wymiana poglądów praktyków i naukowców na tym szkoleniu będzie przydatna. W szkoleniu będą uczestniczyli prawnicy polscy, a także zagraniczni (z Niemiec, Litwy, Czech, Hiszpanii) oraz naukowcy z Polski, Niemiec, Litwy, Holandii. Wymiana poglądów będzie dotyczyła już wdrożonych w poszczególnych państwach technik elektronicznych oraz propozycji ich zmian. Szczególnie ważny będzie udział naukowców oraz sędziów zaangażowanych w programie Komisji Europejskiej pod nazwą „E-Court”.

Cele konferencji

Transmisja video z symulowanej rozprawy

Dodano: 2006-05-05

Zapis video: Kliknij tu