Konferecje

Konferencja pt. Badanie kosztów i dostępu do wymiaru sprawiedliwości na przykładzie procedur rozstrzygania sporów online (ODR)

W dniu 13 czerwca 2011 r. odbędzie się organizowana przez CBKE konferencja naukowa pt.: Badanie kosztów i dostępu do wymiaru sprawiedliwości na przykładzie procedur rozstrzygania sporów online (ODR). Konferencja będzie miała miejsce w sali imienia prof. Andrzeja Mycielskiego, w budynku D Wydziału Prawa,Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, przy ul. Uniwersyteckiej 7/10. Konferencja stanowi prezentację wyników projektu EMCOD (Measuring Justice
Costs and Quality (Szacowanie kosztów wymiaru sprawiedliwości) realizowanego przez Uniwersytet Wrocławski we współudziale z Uniwersytetem w Tilburgu (koordynator), Universitat Autonoma de Barcelona, Institute of Advanced Legal Studies, School of Advanced Study, University of London, Bulgarian Institute for Legal Initiatives, The Claim Room.com Ltd oraz University of Haifa.
Głównym celem projektu jest  propagowanie dostępu do wymiaru sprawiedliwości poprzez wykorzystanie ODR (Online Dispute Resolution), czyli alternatywnych metod rozwiązywania sporów przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej). Podstawowym założeniem projektu jest opracowanie aplikacji typu open-source, umożliwiającej operatorom i użytkownikom ODR badanie przejrzystości kosztów i jakości takich procedur rozwiązywania sporów. Projekt finansowany będzie z bezzwrotnych środków Specjalnego Programu Civil Justice 2007-2013.
Osoba do kontaktu:  mgr Magdalena Wasylkowska-Michór (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).