Dariusz Sielicki

17.jpgDariusz Sielicki tytuł magistra prawa uzyskał w 1989r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.
W latach 1993-1996 orzekał jako sędzia w Sądzie Rejonowym w Trzebnicy a w latach 1996-2003 r. w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Śródmieścia. Od 2004 r. jest sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Orzeka w sprawach karnych.
W latach 1998-1999 był stypendystą Fulbrighta - studiował w Marshall & Wythe School of Law of the College of William & Mary, gdzie uzyskał tytuł Master of Law (LLM). Odbył praktykę zawodową w Attorney General Office w Chicago.
W latach 1991- 2009 orzekał w sądach okręgu wrocławskiego w tym w sądzie penitencjarnym i w wydziale odwoławczym. Od 2001 r. jest zatrudniony także w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Uczestniczył jako ekspert w międzynarodowych projektach badawczych Komisji Europejskiej poświęconym zastosowaniu nowoczesnych technologii w sądownictwie pn. E-Court i SecurE Justice.
Uczestniczył także w przygotowaniu projektów ustaw, w tym min. ustawy o dozorze elektronicznym i ustawy o elektronicznym postępowaniu upominawczym. W latach 2004 -2008, oprócz pracy orzeczniczej był sędzią wizytatorem z zakresu obrotu zagranicznego.
Od stycznia 2008 r. pełnił funkcję sędziego wizytatora w Wydziale Praw Człowieka Ministerstwa Sprawiedliwości a obecnie w Wydziale Wykonania Orzeczeń i Probacji.
Przygotowuje obecnie pracę doktorską pod kierunkiem prof. dr. hab. Zygfryda Siwika na temat zastosowań nowoczesnych technologii jako form represji karnej wobec skazanych.
W latach 2005 r. studiował podstawy brytyjskiego systemu prawnego w Queen Mary University w Londynie (Chevening Scholarship).
Od stycznia 2009 jest adiunktem w Chicago-Kent School of Law, gdzie wykłada prawo karne własności intelektualnej.

Publikacje:

• Informatyzacja postępowania sądowego w Stanach Zjednoczonych [Implementation of ICT in the court proceedings in the US],
    Wolters-Kluwer 2009;

• Odzyskiwanie mienia pochodzącego z przestępstwa w w wybranych krajach Unii Europejskiej z wykorzystaniem baz danych [Recovering proceeds of crime in the selected EU contries. The use of databases],
    pod red. Prof. dr. hab. Z.Siwika. Warszawa, 2008;

• Elektroniczne monitorowanie przestępców - nowoczesna alternatywa pozbawienia wolności [Electornic monitoring of offenders- as a modern alternative to incarceration],
    Przegląd Więziennictwa Polskiego 47-48, Warszawa 2005;

• Nowoczesne metody protokołowania czynności sądowych [Contemporary methods of court reporting],
    Uniwersytet Wrocławski Przegląd Prawa i Administracji nr 61, Wrocław 2004;

• The Impact of the e-Court Solution on the Polish Judicial System,
    Uniwersytet Wrocławski CBKE, eBiuletyn Nr 4|2003;

• Karnoprawne aspekty komunikacji elektronicznej [Penal aspects of electronic communication] w: J. Gołaczyński et. al. Prawne i ekonomiczne problemy komunikacji elektronicznej,
    Lexis-Nexis, 2003.

Konferencje - wykłady (wymienione tylko 2007-2009):
  • Informatyzacja wymiaru sprawiedliwości a usprawnienie postępowań sądowych,,
    15-16 października 2009, Jastarnia. Protokół elektroniczny w postępowaniu karnym;

• Wymiar sprawiedliwości i administracja publiczna wobec prawaw nowych technologii,,
    21-23 września 2009, Wrocław. Elektroniczna przentacja dowodów;

• European Counterrterrorism Conference, International Law Enforcement Academy,
    14-17 września 2009 r. Budapeszt. Fighting money laundering as a tool to prevent financing of terrorism in Poland;

• E-courts Conference,
    Las Vegas 7-9 grudnia 2008., The future of court reporting in Poland;

• Fighting Insurance Fraud- Partners for Financial Stability Program Conference,
    Ljubljana, 21 października 2008. Practical aspect of IF fraud in Poland;

• Euopean Pool against Organized Crime,
    Rome, 22-24 maja 2008. IT solutions for Eurojust;

• European Conference on IT for Public Prosecutor Office,
    Bolonia, 14 października, 2007 ICT in Polish PPO;

• Court Technology Conference,
    Tampa Florida, 2 października 2007 The impact of E-court Solution on Judicial System;

• CEP - Electronic Monitoring of Offenders,
    Egmont am See, Holland. 5-7 maja 2007 The EM concept in Poland;

• International seminar on policy towards sex offenders,
    7 lutego, Londyn. Presentation of Poland's policy towards sex offenders.