Technologia informacyjna ssp, snp

TECHNOLOGIA INFORMACYJNA
(zajęcia prowadzone przez mgr Łukasza Goździaszka)

Celem przedmiotu jest wykształcenie wśród studentów umiejętności wskazanych w Europejskim Certyfikacie Umiejętności Komputerowych (ECDL). Aby opanować wskazane umiejętności studenci posługują się materiałami informatycznymi wykorzystywanymi przez prawników w praktyce zawodowej. Pozwoliło to nadać poszczególnym zajęciom "prawnicze" tematy, jednocześnie realizując nauczanie w zakresie technologii informacyjnej (IT). Dzięki takiemu ujęciu studenci mogą bezpośrednio przekonać się o doniosłej roli IT dla każdego prawnika.

Zajęcia nr 1. WPROWADZENIE DO PRZEDMIOTU

Zajęcia nr 2. PUBLICZNE BAZY TEKSTÓW AKTÓW PRAWNYCH

Zajęcia nr 3. PUBLICZNE BAZY ORZECZEŃ SĄDOWYCH

Zajęcia nr 4. INFORMACJE DOSTĘPNE W INTERNECIE NIEZBĘDNE DO PRAWIDŁOWEGO SPORZĄDZENIA DOKUMENTU PRAWNICZEGO

Zajęcia nr 5. E-COMMERCE & E-BANKING

Zajęcia nr 6. E-GOVERNMENT & E-JUSTICE

Zajęcia nr 7. BIBLIOTEKA PRAWNICZA

Zajęcia nr 8. KOMERCYJNE PRAWNICZE PROGRAMY UŻYTKOWE

Zajęcia nr 9. WYKORZYSTANIE TECHNOLOGII INFORMACYJNEJ W PRACY PRAWNIKA (cz. I)

• zadania

Zajęcia nr 10. WYKORZYSTANIE TECHNOLOGII INFORMACYJNEJ W PRACY PRAWNIKA (cz. II)

• zadania

Pozostałe pięć zajęć w semestrze (łączny wymiar to 15 zajęć) prowadzone jest przez inną osobę (informatyka).